ASA Quality Services OÜ English


Tule tööle!

Kvaliteedikonsultant

Peamised tööülesanded
- Testimisprojekti kõigis etappides osalemine (sh müük ja planeerimine)
- Kvaliteedikontrolli metoodika ja tegevuste planeerimine
- Testimeeskonna nõustamine ja juhtimine
- Kliendi nõustamine tarkvara kvaliteeti puudutavates küsimustes
- Tarkvara kvaliteeditegevuste populariseerimine

Nõuded kandidaadile
- IKT kõrgharidus või selle omandamine
- Varasem töökogemus tarkvara arendaja, analüütiku, administraatori, testija või testide automatiseerijana (vähemalt 2 aastat)
- Võime süstemaatiliselt ja metoodiliselt tööd teha
- Oskus ootamatus olukorras kiiresti ja adekvaatselt tegutseda
- Soov õppida ja areneda oma ala parimaks
- Väga hea eesti ja inglise keele oskus kõnes ja kirjas
- Iseseisvus, kohusetunne ja soov võtta vastutust
- Loov mõtlemine

Kasuks tuleb
- Tungiv soov maailma parandada
- Positiivne kogemus meeskonnatööga
- Oskus keerulised probleemid lihtsalt lahti seletada
- Testimisoskusi tõendavad sertifikaadid
- Vene keele oskus kõnes ja kirjas

Ettevõte pakub
- Vaheldusrikkaid projekte ja erinevaid kliente
- Arenemis- ja karjäärivõimalusi
- Kliendipoolset vahetut kiitust
- Võimalust ASA arengus aktiivselt kaasa rääkida

Kandideerimiseks saada oma CV ja motivatsioonikiri aadressile kiri@asaquality.ee


18.08.2014

ASA Quality Services ja Rahva Raamat korraldasid esimese BugFeveri

Ligemale 20 testimishuvilist noort, kellest paljudel ei olnud varasemat kokkupuudet testimisega, said kõigepealt kahetunnise ülevaate testimise põhitõdedest. Seejärel pandi virtuaalne raamatukauplus 4 tunni jooksul erinevate tahkude alt proovile ning leiti hulk olulisi vigu. Vead parandatakse enne ostukeskkonna laiemale avalikkusele avamist. Osalejad olid väga entusiastlikult meelestatud ning paljud neist ootavad juba järgmist BugFeverit.

Ürituse eestvedaja, Maili Markvardt: "BugFeverit ei peaks võrdlema põhjaliku ja professionaalse testimissessiooniga, pigem võimalusena oma teenust laiapõhjalisele ja erineva taustaga publikule näidata ning näitamise käigus ka testida, milliseid emotsioone uus lahendus tulevasele potentsiaalsele kliendile pakub. Testijatena osalejad said BugFeverist väga väärtusliku praktilise testimiskoolituse ja kogemuse, sest testimise korralduse ja asjakohaste leidude raporteerimise eest vastutas ASA testimisprofessionaalide meeskond."

"Kui eelmisel aastal vaatasime ajalukku ja tähistasime Rahva Raamatu 100. aastapäeva, siis selle aasta olulisim sündmus on tulevikku vaatav - tänapäevase ja uuendusliku e-poe avamine. Bugfever aitas meil peale tehniliste probleemide välja sõelumise saada ka kasutajatelt ideid ning vahetut tagasisidet e-poe kasutusmugavuse ja üldmulje kohta. Nii on Rahva Raamatu peatselt avatav e-pood mitte ainult Rahva Raamatu vaid ka raamatusõbra nägu." lisas Rahva Raamatu e-äri müügi- ja arendusjuht Toomas Aasmäe.

BugFever on ASA Quality Services OÜ poolt ellu kutsutud interaktiivne testimisüritus, mille eesmärgiks on läbi praktika tutvustada tarkvara kvaliteedi tagamisega seotud tegevusi ja erialasid ning levitada teadmust nende kohta.

Lisainfo BugFeveri kohta: https://www.asaquality.ee/bugfever/

Kontakt:
Maili Markvardt
Kvaliteedijuht
ASA Quality Services OÜ
+37256603627
maili.markvardt@asaquality.ee


06.11.2013

Testiplaan 2014

ASA Quality Services alustab uue konverentsisarjaga Testiplaan, milles keskendume tulevikuarengutele ja kogemuste jagamisele IT maastikul rõhuasetusega teenuse, toote või tarkvara kvaliteedi tagamisele. Üritame esinema kutsuda väga erinevaid oma ala eksperte, kes lahkavad kvaliteeti puudutavaid teemasid võimalikult erinevatest tahkudest.

Uuri lähemalt SIIT


28.10.2013

ASA Quality Services käivitas uudse praktilise koolituse: BugFever!

Esimesel BugFeveril testime Rahva Raamatu uut veebipoodi veel enne kui see ametlikult avalikuks tehakse. Mitu viga leiad sina ja mida sa arvad poe kasutusmugavusest? Rahva Raamat tuleb ise kohale, et seda otse sinu käest kuulda. Hands-on koolitusel võtame läbi testimise põhialused kombineerituna praktilise testimisega. Testimine toimub meeskondades professionaalide juhendamisel. Päeva lõpus teeme kokkuvõtted ja tunnustame parimaid veakütte. Tule õpi midagi uut ja leia endale isiklik bugi!

  • saad lühikese ajaga tööks vajalikud teoreetilised teadmised testimisest
  • saad testimise või testijuhtimise kogemuse, mida hiljem oma CV-s või igapäevases töös kasutada
  • sul on võimalus tutvuda testija elukutsega
  • sõlmid uusi tutvusi
Sul ei pea olema varasemat töökogemust testijana, et meie üritusel kaasa lüüa. Testijana saad aga kogemusi vahetada teiste testijatega ja panna oma võimed proovile. Uued teadmised ja oskused on garanteeritud!


21.10.2013

Väike jõulujant

[Want to read this in English? Click here!]

Kui me hommikul tööle saabusime, leidsime ukselt kööki viiva piparkoogipuruse raja. Lisaks oli keegi koosolekuruumi piparkoogipuudest metsa istutanud. Kontrollisime turvakaamera salvestisi ja miski oli natuke ... valesti.

Vaata sina ka ja anna teada, mitu viga leiad! Raporti võid saata aadressile bug@asaquality.ee.

Rõõmsaid jõule ja kvaliteetset uut aastat!


19.12.2012

ASA Quality Services laseb välja tarkvaraarendusest inspireeritud lauamängu!

Keset Nordic Testing Days (NTD) ettevalmistusmist tabasime ennast mõtlemas, kui kerge on alahinnata testimise tähtsust ning kui raske on seda inimestele selgeks teha. Panime oma pead kokku ning leidsime – miks mitte luua tarkvaraarendusest inspireeritud lauamäng?

Lihtsam mõelda kui teha – hakkasime koos ette kujutama ühte arendusprojekti ning kuidas seda lauamängu panna. Üks korralik lauamäng peab olema kena väljanägemisega, lõbus, lihtsalt mõistetav ning hariv. Et kõike seda saavutada, alustasime ideede ning mängureeglite filtreerimisega ja praakimisega ning jätsime piisavalt ruumi ka mängu testimisele. Korraldasime mitmeid ajurünnakuid, lõime terve kontorilaua suuruse prototüübi ning panime nii mõnegi hea idee sahtlisse lauamängu teise ja parendatud osa jaoks. Palkasime omale proffesionaalse disanieri ning peale mõningat aega saime hakkama…

SELLEGA! Kuna Nordic Testing Days ajal on meil pakkuda ainult piiratud arv lauamänge, siis saab lauamängu SIIT alla laadida ning väljaprintida. Oleme avatud heale ning halvale kriitikale, ideedele ja kiitustele.

Head mängimist ja kohtume NTD-l!


02.06.2012

Pressiteade

ASA Quality Services OÜ osaleb kuldpartnerina 4-5 juunil 2012 Tallinnas MTÜ Eesti Testijate Liit poolt korraldataval rahvusvahelisel tarkvara testimise konverentsil Nordic Testing Days. Konverents toob kokku eksperdid ja tipptegijad erinevatest maailma paikadest, et jagada ja anda edasi kogemusi, mis on käesoleva aasta konverentsi läbivaks teemaks.

Kuldpartnerina konverentsil osalemine tähendab aktiivset panustamist konverentsi programmi läbi erinevate esinemiste ja teadmiste jagamise.

„Eesti juhtiva tarkvaratestimise ettevõttena peab ASA Quality Services oluliseks testimise alasel rahvusvahelisel suursündmusel Nordic Testing Days’il aktiivset osalemist,“ ütles ASA Quality Services juhataja Sander Vallaots. „Eestile ja MTÜ Eesti Testijate Liidule on kindlasti suureks tunnustuseks sellise mastaabiga spetsiifilise rahvusvahelise konverentsi korraldusõiguste saamine,“ tunnustas Vallaots.

„Ootame konverentsilt tarkvaratestimis alase kompetentsi täienemist läbi kogemuste vahetamise ning kindlasti ka uute huvitavate kontaktide saamist erinevate osalejate ning külastajatega,“ lisas ASA Quality Services arendusjuht Ene Ollisaar

ASA Quality Services (www.asaquality.ee) on Eesti juhtivaid tarkvarakvaliteedialaseid hands-on konsultatsioone pakkuv ettevõte, mis tänaseks pakub tuge kõigis tarkvara kvaliteeti puudutavates probleemides ja küsimustes läbi kogu tarkvara elutsükli. ASA Quality Services ridades on ligi 25 omal alal kogenud spetsialisti, kes osutavad kvaliteedijuhtimise, tarkvaraprotsesside parendamise ning tarkvara testimise teenuseid. Pakutakse antud valdkonnas konsultatsioone ja koolitusi. Enamus ettevõtte tarkvara spetsialistidest omab rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaati ISTQB® Foundation Certificate in Software Testing.

Lisainfo
Ene Ollisaar
Arendusjuht
ASA Quality Services OÜ
Mob +372 5068987
E-post. ene@asaquality.ee

Suhtle meiega ka Facebookis Twitteris ja LinkedInis


23.04.2012

ASA ja Glimstedt käivitasid uue teenuse

„Loodud nõustamisüksuse eesmärgiks on ühendada kvaliteetsed infotehnoloogilised ning pikaajalised õiguslikud teadmised ja olemasolev kogemustepagas, et pakkuda klientidele terviklikke lahendusi,“ lausus ASA Quality Services kvaliteedijuht Maili Markvardt.

„Senise kogemuse põhjal on turul huvi säärase kombineeritud teenuse vastu olemas, vaadakem kasvõi erinevaid IT-riigihankeid saatvat segadust ja õiguslikke vaidlusi,“ lisas ta.

Advokaadibüroo GLIMSTEDT juristi Hele Karja sõnul keskendub ASA Quality IT Legal IT-hangete läbiviimise nõustamisele hanke protsessi igas etapis, IT-alaste ostude läbiviimise nõustamisele, IT-lepingute koostamisele, tarkvara litsentseerimisega seotud temaatikale, kaubamärgialasele nõustamisele, tööstusomandi õiguskaitsele ning investeeringute kaasamise nõustamisele.

„Oluline on võimalus pakkuda neid teenuseid kliendile ühe laua tagant – see võimaldab kokku hoida aega ja leida kiiremaid lahendusi. Vähemtähtis pole asjaolu, et kasvab meie võime eri kompetentsi omavate partnerite ühistöös pakkuda klientidele nn rätsepalahendusi. Näiteks aitavad ASA Quality IT Legali teenused vähendada mittepiisavalt kirjeldatud hanketingimustest tulenevaid erinevaid tõlgendusi ning vaidlusi,“ selgitas Glimstedt Straus & Partnerid intellektuaalse omandi ja IT-õiguse kompetentsikeskuse jurist Hele Karja.

Mis on mis

ASA Quality Services on 2004. aastal loodud tarkvarakvaliteedialaseid hands-on konsultatsioone pakkuv ettevõte, mis pakub tuge kõigis tarkvara kvaliteeti puudutavates probleemides ja küsimustes läbi kogu tarkvara elutsükli. ASA Quality Services ridades on ligi 20 omal alal kogenud spetsialisti. Oluline osa spetsialistidest omab rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaati ISTQB® Foundation Certificate in Software Testing.

GLIMSTEDT on Balti riikides, Rootsis ja Valgevenes tegutsev advokaadibüroo, mis oma tegevuses keskendub peamiselt ettevõtlusalasele õigusnõustamisele äritehingute ja vaidluste lahendamise valdkondades.
Bürool on kontorid Rootsis, samuti Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Minskis, kus töötab kokku üle 200 juristi-advokaadi.
Oskusteave intellektuaalse omandi ja IT õiguse alal on olnud büroo üks hinnatumaid kompetentse. GLIMSTEDT on tuntud ka oma riigihangete praksise poolest. Riigihangete töögrupp on nõustanud nii hankijaid kui ka pakkujaid riigihangetes kogumaksumusega üle 2 miljardi krooni ning osalenud esindajana rohkem kui 100 riigihangetealases vaidluses.
GLIMSTEDT intellektuaalse omandi ja IT-õiguse kompetentsikeskuse jurist Hele Karja valitud maailma ühe juhtiva tehnoloogiaõiguse organisatsiooni, International Technology Law Association (ITechLaw) kohalikuks esindajaks kogu Baltikumis perioodiks 2010-2011.


Teenusest lähemalt loe siit


07.02.2011

ETL, SMIT ja ASA kutsusid üheskoos kokku Testijate Klubid

Testijate klubi on valdkonna ekspertide ühine koosviibimiste sari, kus iga osaleja on kohustatud uurima ja teistele tutvustama eelnevalt kokkulepitud teemat. Tänaseks on käivitatud kaks klubi, millest üks keskendub testidisaini ning teine koormustestimise valdkonnale. Lisaks vastastikusele enesetäiendamisele luuakse ühiselt ka iga teema kohta parimate praktikate kogum, mis saab kõigile soovijatele vabalt kättesaadavaks.


02.02.2011

Seminar "Arengud ja võimalused IT-s"

Hommikuseminar toimub 11. novembril Swissôtel Tallinna 30. korruse saalis (Tornimäe 3, Tallinn).
9:00 - 9:30 Hommikukohv, kogunemine
9:30 - 9:45 Seminari avamine
Priit Lätt, advokaadibüroo GLIMSTEDT juhtivpartner

9:45 - 10:10 ITechLaw
Hele Karja, advokaadibüroo GLIMSTEDT
Hele räägib maailma juhtiva tehnoloogiaõiguse
organisatsiooni ITechLaw konverentsil 27.10-29.10.2010 kajastatud uudistest ja arengutest (info)tehnoloogia õiguse valdkonnas.

10:10 – 10:40 Creative Commons Eestis
Ene Koitla, Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus
Ene tutvustab Creative Commonsi projekti Eestis – kuidas see kõik algas, miks see tähtis on ja mis saab edasi.

10:40 – 11:10 Riskid infotehnoloogias Maili Markvardt, ASA Quality Services
Maili tutvustab IT riske, kust need tulevad (alates hankest ja sisenditest arendajale) ja kuidas neid riske maandada.

11:10 – 12:00 Eesti IKT sektor - kas jää sulab?
Taavi Kotka, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, AS WebMedia
Taavi annab ülevaate Eesti IKT sektori viimastest arenguaastatest ja lähiaja arengusuundadest.

Seminarile palume end registreerida kuni 5. novembrini k.a e-posti aadressil: glimstedt@glimstedt.ee või telefonil 630 9170.

Osavõtt tasuta!


18.10.2010