Maili alustas oma IT karjääri kunagi testijana, suurema osa ajast on veetnud aga testijuhi ja testimise juhi rollis, luues, juurutades ja käigus hoides testimisprotsesse erinevates era- ja riigiettevõtetes ja juhtides testijate meeskondi. Koolitades püüab ta eelkõige tuua näiteid reaalsetest projektidest ja olukordadest, kus teatud tehnikad töötavad või ei tööta. Koolituse lõpptulemusena tahab Maili saavutada olukorda, kus koolitatav valdab teatud mõtteviiside, teadmiste ja tööriistade portfelli, kuid oskab valida sealt kõige sobilikumad tööriistad konkreetses olukorras. Maili põhimõtteks on, et standardid ja praktikad on head ja lausa suurepärased, kuid aitavad ainult siis, kui neid kohaldada oma vajadustele ja olukorrale vastavaks. Maili on kogunud aja jooksul üksjagu sertifikaate: ISTQB Full Advanced, ISTQB Agile Tester Extension, ASTQB Mobile Tester.
Maili kogemus testimise ja IT-alase kvaliteedi alastes koolitustes algab 2005. aastast, kui ta õpetas informaatika õppekava esmakursuslastele C-keeles programmeerimist. 2006. aastal alustas ta TTÜ-s testimise alase seminari pidamisega magistrantidele, hiljem muutus see täismahus testimise aluseid käsitlevaks õppeaineks. 2009. aastal alustas Maili sama ainega ka IT Kolledžis.
Maili jaoks ei ole testimine elukutse, see on elustiil ja eelkõige väga efektiivne viis informatsiooni hankimiseks. Testida saab kõike, alates supermarketi ostuprotsessist, kaastöötajate teadmiste ja iseloomuomadusteni ning miks mitte ka toidukohtade või autodeni. Saadud info põhjal saab teha olulisi otsuseid, mis aitavad kokku hoida aega, raha ja närve. Näiteks on oluline teada, mis kell on kõige kasulikum poodi minna, et vältida järjekordi. Kindlasti peab teadma, kuhu tasub lõuna ajal sööma minna (taskukohane, maitsev, kiire) ja kus võõrustada kalleid külalisi, kes ei söö liha/kala/koorikloomi, ning missugune auto käivitub ka 30-kraadise pakasega.
Kristjan on mitmed IT-ga seotud erialad (arendamine, projektijuhtimine, administeerimine) ise omal nahal läbi testinud, enne kui 2011. aastal jõudis oma tõelise kutsumuse - tarkvara kvaliteedi ja testmiseni. Vähe sellest, ka erinevad testimise-alased spetsialiseerumised on Kristjan läbi testinud, niisiis praktik mis praktik. Esialgu töötas Kristjan testijana ja seejärel testijuhina ASA Quality Services OÜ-s. Alates 2014. aastast on aga sellesama, eesti vanima sõltumatu kvaliteediettevõtte, õigel kursil hoidmisega. Nii Kristjani kui ASA ühine missioon on mitte vigu vaid kinni püüda vaid harida oma tellijaid ja partnerid, ja teadvustada kogu tarkvaraarenduse maailmas testimise ja kvaliteedi tagamise olulisust.
Kristjan on lõpetanud Eesti Infotehnoloogia Kolledži ning Tallinna Ülikooli IT juhtimise magistrantuuri. Kristjanil on ka ISTQB Certified Tester Foundation Level sertifikaat.
Kristjan ei löö kunagi väljakutsete ees põnnama – näiteks palus ta James Bachilt autogrammi väljatrükitud ISTQB syllabusele ja ka sai selle (testimise sügavamate telgitagustega kursis olijad saavad naljast aru :)).
Väljaspool tööd on Kristjanit üsna tõenäoline kohata esinemas TTÜ Akadeemilise Meeskoori või TTÜ Bigbandi koosseisus. Kristjani kirjutatud testiraporteid uudsete elektroonikavidinate kohta võib aga tihti kohata Arvutimaailma veergudel (am.ee).
Lloyd Rodeni kogemus tarkvaraarenduses arendaja, testianalüütiku ja testijuhina on üle kolmekümne aasta. Aastatel 1999-2011 töötas ta konsultandina, aastal 2011 asutas isikliku koolitus- ning konsultatsiooniettevõtte (www.lloydrodenconsultancy.com). Lloyd on tuntud esineja mitmetel testimisalastel konverentsidel nagu EuroStar, StarEast, StarWest, samuti on ta esinenud meie kodumaisel Nordic Testing Days konverentsil.
Lloyd peab kõigil oma koolitustel oluliseks sisu praktilisust ja rakendatavust igapäevatöös: koolitus annab osalejale konkreetsed näpunäited, juhised, mallid, mida pärast koolitust tööle naastes kohe kasutama asuda.
Tagasiside Lloydi koolituselt: “Ka 5-päevasel Lloydi koolitusel pole hetkekski igav ning koolituse lõpus on lausa kahju, et see läbi sai. Lloyd õpetamise stiil on tulvil mängulisust ja head huumorit”.
Chris on kogenud tehniline testija ning koolitaja. Ta alustas oma testijakarjääri 20 aastat tagasi, arendades end aja jooksul testide automatiseerimise, jõudlustestide, turvatestide ning teiste tehnilise testimise probleemide lahendajaks.
2017. aastal asutas ta ettevõtte Tesuqa, et aidata ettevõtetel juurutada testide automatiseerimise jätkusuutlikke lahendusi ning parandada süsteemide turvalisust. Tesuqua on akrediteeritud ISTQB Test Automation Engineer koolitaja.
Chris on aktiivselt osalenud Belgia Testijate Liidu (BNTQB) tegevuses, olles retsenseerinud suure osa ISTQB õppekavadest.
Chrisil on järgmised sertifikaadid:
GCIH: GIAC Certified Incident Handler
GCFA: GIAC Certified Forensics Analyst
GICSP: Global Industrial Cyber Security Professional
GRID: GIAC Response and Industrial Defense
GCCC: GIAC Critical Controls Certified
GPEN: GIAC Penetration Tester
Sten on saanud tehnilise bakalaureusekraadi Tallinna Tehnikaülikoolis ning on hetkel magistriõpingute raames lõpetamas sama ülikooli küberkaitse eriala. Tark- ja riistvara testimisega on Sten tegelenud erinevate projektide raames nii Eestis kui ka välismaal. Viimase välisprojekti raames vastutas Sten rahvusvahelise konverentsi IT-lahenduste eest Egiptuses. Lisaks tarkvara testimisele on Sten tegelenud ka näiteks inglise keele õpetamisega ja majandustarkvara juurutamisega.
Oma põhiliseks kutsumuseks peab Sten turvatestimise valdkonda. Sertifitseeritud eetilise häkkerina (CEH) teab ta nii mõndagi tehnilistest turvaaukudest ning tehnosotsiaalsest sahkerdamisest. Oma igapäevatöös aitab ta erinevatel riigi- ja erasektori asutustel oma süsteemide turvatasemest paremat ettekujutust saada ning jagab meelsasti nõuandeid, kuidas tarkvara küberkriminaalide eest kaitsta. Sten omab ka tarkvara testimise alast kogemust ning ISTQB CTFL sertifikaati.
Vabal ajal meeldib Stenile vahelduseks virtuaalmaailmast kaugeneda ning raamatuid lugeda, ujumas käia või metsas jalutada.
Ksenijal on pikaajaline töökogemus testija, testijuhi ning tehnilise testijana keerukates projektides erinevates globaalsetes ettevõtetes. Ksenijal on ISTQB CTFL sertifikaat.Koolitajana on Ksenija innustav ja julgustav, samuti oskab anda praktilisi näpunäiteid, kuidas oma testimisalaseid väljakutseid lihtsamini seljatada.
Norman Riegel on konsultant, projektijuht ja teadur tarkvaranõuete valdkonnas Fraunhoferi Instituudis (Fraunhofer IESE). Norman ühines Fraunhoferiga 2007. aastal pärast Mannheimi ülikooli logistika ja tööstusjuhtimise informaatika eriala lõpetamist. Omab IREB CPRE Foundation Level sertifikaati.
Konsultandina on ta töötanud mitmete rahanduse, kindlustuse, logistika-, ravimi-, sotsiaalmeedia- ja avaliku sektori ettevõtete heaks. Ka teeb Norman koolitusi ja õpetab ülikoolis tarkvaranõuetega seonduvaid õppeaineid.
Oma erialase fookuse on Norman suunanud lean tarkvaraarendusele ja äriliste otsustusprotsesside toetamisele. Hetkel on Normanil käsil ka doktoriõpingud ja tema uuringute teemaks on tarkvaranõuete efektiivne kogumine.
Sebastian Adam omandas magistrikraadi arvutiteaduses Kaiserslauterni ülikoolis Saksamaal 2005. aastal. Samal aastal ühines ta Fraunhoferi Eksperimentaalse Tarkvaraarenduse instituudiga (Fraunhofer IESE) ning töötab konsultandi, projektijuhi ja teadlasena tarkvaranõuete valdkonnas (Requirements Engineering). Omab IREB CPRE Foundation Level sertifikaati.
Alates 2011. aastast juhib ta Fraunhofer IESE tarkvaranõuete tiimi. 2012. aastal sai Sebastian Kaiserslauterni ülikoolist doktorikraadi.
Tema töökogemused ning eriline fookus on seotud tarkvaranõuete integreerimisega äriprotsesside juhtimisse, lean tarkvaraarendus ning nõuete halduse tehnilised lahendused.